Dziecinnie proste tworzenie stron

Moduł BANNER NIVO

Atrakcyjny, ruchomy banner, przewijające się obrazki, to obecnie bardzo popularny sposób na przyciągnięcie uwagi i spowodowanie, że Twoja strona będzie wyglądała lepiej. Banner często umieszcza się w nagłówku, gdzie skutecznie zastępuje stosowane do końca lat 90 ruchome obrazy wykonane w technologii Flash. Ale doskonale sprawdzi się też w innych miejscach Twojego serwisu sprawiając, że strona znacznie zyska na atrakcyjności.

Z pomocą przychodzi moduł Banner Nivo, który w łatwy sposób pozwala wstawić w dowolne miejsce zestaw ruchomych, przewijających się obrazków. Moduł wykorzystuje mechanizm Nivo firmy Dev7studios.

Po utworzeniu instancji modułu, należy dodać zestaw obrazków, które mają zostać w nim wyświetlone. Obrazki powinny być jednakowej wielkości. To zagwarantuje, że będą się całkowicie zastępować. Jest możliwość ustalenia wielkości obrazka podczas importu, ale w przypadku, gdy nie będzie pokrywać się ich kształt (stosunek długości boków), efekty mogą nie być zadowalające.

Aby dodać obrazek, kliknij w link "Dodaj obrazek" na górnej belce. Przejdziesz do formularza, w którym będziesz musiał wypełnić kilka pól:

 • TYTUŁ: Tu możesz wpisać tytuł obrazka. Pojawi się on podczas wyświetlania obrazka. Jeżeli sobie tego nie życzysz, pozostaw to pole puste.
   
 • TEKST ALT OBRAZKA: Tu możesz wpisać alternatywny tytuł. W niektórych przeglądarkach może on pojawić się w postaci dymka po najechaniu myszką na obrazek. To pole również możesz pozostawić puste.
   
 • ADRES: Jeżeli chcesz, aby po kliknięciu na obrazek użytkownik został przekierowany na wybraną stronę, wpisz tu jej adres. Adres może kierować na dowolną podstronę Twojego serwisu, jak i też na zupełnie inną stronę w internecie. Jeżeli nie chcesz, aby klikanie na obrazek powodowało przekierowanie, pozostaw to pole puste.
   
 • OBRAZEK: Tu wstaw obrazek z Twojego komputera.

Podczas edycji obrazka, będziesz miał możliwość edycji wszystkich parametrów, z wyjątkiem samego obrazka.

Aby usunąć obrazek, przejdź do jego edycji, a następnie pod spodem naciśnij przycisk "usuń".

Naciśnięcie przycisku "Ustal kolejność" pozwoli Ci ułożyć obrazki w żądanej przez Ciebie kolejności. Przejdziesz do prostego formularza, gdzie za pomocą strzałek będziesz mógł przesunąć każdy obrazek w górę lub w dół względem innych obrazków. Po zakończeniu ustalania, naciśnij przycisk "Zapisz".

Uwaga: Może się zdarzyć, że po wpisaniu linków (adresów) dla każdego obrazka, lub całego bannera, Twoja przeglądarka nie będzie w stanie samodzielnie ustalić wysokości bannera. Banner stanie się wtedy niewidoczny, gdyż jego wysokość zostanie automatycznie zinterpretowana jako 0 pixeli. W takim przypadku musisz zadbać, aby wysokość bannera była podana w arkuszu stylów CSS.


Konfiguracja instancji modułu zawiera kilka opcji możliwych do wyboru:

 • SZEROKOŚĆ / WYSOKOŚĆ OBRAZKA: Te opcje pozwolą Ci ograniczyć rozmiary obrazków. Podczas przetwarzania obrazka zostanie zachowany stosunek wysokości do szerokości tak, aby utworzony obrazek zmieścił się w ustalonych tu wymiarach. Wartości wyrażone są w pixelach. Jeżeli pozostawisz te pola puste, zdjęcia nie będą zmniejszane podczas wstawiania, lub importu. Musisz wówczas zadbać o to, aby Twoje obrazki miały właściwe wymiary już przed ich wstawieniem na stronę. Zalecane jest, aby wstawiane tu zdjęcia byly wcześniej przygotowane i miały wymaganą wielkość.
   
 • CZAS MIĘDZY OBRAZKAMI: Jest to czas od rozpoczęcia animacji zmiany zdjęcia do rozpoczęcia następnej. Zwróć uwagę, że wliczony jest tu również czas samej animacji. Zalecane jest więc, aby czas animacji był znacząco krótszy od czasu między obrazkami. Czas jest wyrażony w milisekundach. 1 sekunda = 1000 milisekund.
   
 • CZAS ANIMACJI: Jest to czas, w którym jedno zdjęcie zostanie zamienione na inne. Czas jest wyrażony w milisekundach. 1 sekunda = 1000 milisekund.
   
 • RODZAJ ANIMACJI: Tu możesz wybrać kilka różnych sposobów zmian między zdęciami.
   
 • LINK BANNERA: Jeżeli chcesz, aby po kliknięciu na dowolny obrazek użytkownik został przekierowany na wybraną stronę, wpisz tu jej adres. Adres może kierować na dowolną podstronę Twojego serwisu, jak i też na zupełnie inną stronę w internecie. Jeżeli nie chcesz, aby klikanie na banner powodowało przekierowanie, pozostaw to pole puste.