Dziecinnie proste tworzenie stron

Statystyki
Statystyki to część panelu, dzięki której możesz dokładnie kontrolować kto i kiedy odwiedzał Twoją stronę. W szczególności uzyskasz tu następujące informacje:

 • KTO JEST ONLINE - sprawdzisz ile osób ogląda Twoją stronę w tej chwili
 • LISTA ROBOTÓW - zobaczysz jakie roboty indeksowały Twoją stronę, kiedy i jak długo
 • SKĄD PRZYSZEDŁEŚ - sprawdzisz z jakiej strony dany użytkownik znalazł się w Twoim serwisie. To bardzo ważna informacja, bo pozwoli Ci określić skuteczność pozycjonowania, czy też reklam, które kierują na Twoją stronę. Zobaczysz ile osób znalazło Cię w wyszukiwarce, ile klinęło z zaprzyjaźnionych serwisów, a ile wpisało Twój adres wprost do przeglądarki.
 • LOGOWANIA DO PANELU - sprawdzisz kto i kiedy wchodził do panelu administracyjnego.

W pierwszej zakładce masz krótką konfigurację systemu statystyk:

 • ILOŚĆ DNI PRZECHOWYWANIA STATYSTYK: Tu określ ilość dni, z jakich chcesz mieć pokazane informacje. Pozostawienie w tym miejscu pustego pola lub cyfry 0 spowoduje, że statystyki nigdy nie będą kasowane i uzyskasz pełną informację od momentu włączenia mechanizmu. Pamiętaj jednak, że zbyt wielka ilość informacji spowoduje, że samo przeglądanie danych będzie uciążliwe. Lista będzie ładowała się bardzo długo, a naciśnięcie jakiegoś przełącznika może nawet zawiesić przeglądarkę. Wypełnij więc to pole kierując się dużą dozą zdrowego rozsądku.

Druga zakładka pokazuje listę z danymi o użytkownikach. Na górnej belce masz możliwość ustawienia jednego z 3 filtrów danych:

 • UŻYTKOWNICY lub ROBOTY
   
 • GOŚCIE ON-LINE lub WSZYSCY GOŚCIE
   
 • ADMINISTRATORZY lub GOŚCIE TWOJEJ STRONY

Zwróć uwagę, że na liście administratorów mogą się też zdarzyć przypadkowe wejścia robotów lub osób trzecich, które nie zalogują się do panelu z powodu nieznajomości hasła. Poznasz jednak te przypadki po tym, że w kolumnie "Nazwa użytkownika" nie będzie żadnego zarejestrowanego w systemie administratora.

Czas pokazywany w każdej linijce to czas między pierwszym a ostatnim kliknięciem. Należy więc mieć na uwadze fakt, że po ostatnim kliknięciu (a przed zamknięciem okna przeglądarki) użytkownik spędził na stronie jeszcze trochę czasu. System amp.cms nie jest w stanie określić jak długo to trwało, gdyż nie ma takiej technicznej możliwości.
Jako użytkowników on-line, system uznaje tych użytkowników, przy których od ostatniego kliknięcia nie minęło więcej, niż 15 minut.

Na stronie głównej panelu widoczne są historyczne statystyki odwiedzin strony w postaci wykresów. Dzięki nim możesz na bieżąco śledzić popularność Twojej strony.

Nad wykresem jest kilka opcji do wyboru:

 • MIESIĄC lub ROK - Tu wybierasz okres, za jaki będą prezentowane wyniki
   
 • NUMER OKRESU - w przypadku miesiąca, wpisz cyfrę od 1 do 12, oznaczającą miesiąc. Dla miesiąca bieżącego oraz wcześniejszych, będą to dane z bieżącego roku. Jeżeli wpiszesz numer miesiąca większy od bieżącego, otrzymasz dane z wybranego miesiąca poprzedniego roku. Tym samym masz możliwość prześledzenia odwiedzin na stronie z podziałem na miesiące aż do jednego roku wstecz.
   
 • KLON - Ty wybierz, czy chcesz zobaczyć wykresy dla głównej strony serwisu, dla panelu administracyjnego, czy też dla dowolnego klonu Twojej strony.

Aby zmienić wykres, dokonaj wyboru opcji, a następnie naciśnij przycisk "Odśwież".

Pod wykresem znajduje się podsumowanie liczby odwiedzin dla wybranego okresu czasu. Zobaczysz liczbę kliknięć użytkowników, liczbę wejść robotów indeksujących Twoją stronę, a także ilość unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili Twoją stronę.