Dziecinnie proste tworzenie stron

Moduł WYSZUKIWARKA

Na każdej stronie internetowej znajdują się informacje, które mogą zainteresować Twojego gościa. Nie zawsze jednak dostęp do nich jest łatwy i oczywisty, gdyż informacje te mogą być umieszczone na przykład na podstronach serwisu, a użytkownik może nie mieć czasu i ochoty zagłębiać się w zawartość strony.

Daj więc swoim gościom możliwość szybkiego dostępu do żądanej przez niego treści. Możliwość wyszukania treści jest ważną funkcjonalnością każdej strony internetowej.

Z pomocą przychodzi moduł Wyszukiwarka. Dzięki niemu możesz wzbogacić swoją stronę o możliwość szybkiego dostępu do danych, które są potrzebne Twoim gościom.

Wyszukiwarka potrafi znaleźć żądaną treść na wszystkich stronach serwisu, które są dostępne dla użytkownika. Potrafi ponadto przeszukać treści niektórych modułów, takich, jak aktualności, galeria czy pliki, a dzięki temu nawet news sprzed długiego czasu zostanie pokazany, jeżeli tylko dotyczy tematu szukanego przez Twojego gościa.

Po przejściu do edycji modułu mamy widoczną historię wyszukiwania. Na liście znajduje się treść wpisana do formularza, data wykonania tej czynności oraz liczba wyników, jaka została znaleziona. Na górnej belce zobaczysz przycisk do usuwania historii wyszukiwania. Usunięcie jest nieodwracalne.
 INSTALACJA MODUŁU

Aby moduł mógł poprawnie funkcjonować, musisz stworzyć dla niego stronę, na której wyświetli wyniki wyszukiwania. W tym celu utwórz nową stronę, a na niej wstaw instancję modułu. Następnie w panelu edycji tej strony, w zakładce "Moduły", wybierz rolę "Wyniki wyszukiwania". Strona ta nie musi być widoczna dla użytkowników. Nie musisz dodawać jej do menu. Przejście na tą stronę nastąpi automatycznie po wypełnieniu formularza wyszukiwania.
Jeżeli zdecydujesz się jednak udostępnić tą stronę w menu dla użytkowników, na stronie standardowo wyświetlony zostanie formularz wyszukiwania.

Drugą rolą, jaką może pełnić moduł, jest Formularz wyszukiwania. Zawiera tylko formularz. Będzie on kierował użytkownika na stronę, na której zainstalowana jest rola wyniki wyszukiwania danej instancji wyszukiwarki. Można więc umieścić w szablonie w dowolnym miejscu boxa z takim formularzem, ale należy zapewnić możliwość prezentacji wyników w treści strony poprzez instalację wersji z wynikami na dowolnej podstronie serwisu.

Konfiguracja instancji modułu nie zawiera żadnych opcji.