Dziecinnie proste tworzenie stron

Zaawansowana obsługa

Amp.cms jest systemem bardzo elastycznym. Możliwości, jakie daje panel administracyjny nie wyczerpują całej funkcjonalności, jaką można osiągnąć przy wykorzystaniu wszystkich mechanizmów silnika amp.cms.

Do stron serwisu internetowego opartego na amp.cms można dodawać własne pliki, dzięki czemu zyskuje się nieograniczone możliwości, niespotykane w innych CMS-ach. Sam silnik może wtedy służyć jako framework, który znacznie ułatwi korzystanie z bazy danych, obsługę formularzy, a przy tym pozwoli korzystać z modułów, przyjaznych linków i wszystkich innych swoich funkcji, zapewniając bezpieczeństwo całego systemu.

Oczywistą sprawą jest fakt, że do korzystania z tych dodatkowych możliwości potrzebna jest wiedza z zakresu programowania PHP i MySQL. Jednak do wykonania prostych czynności wystarczy, aby ta wiedza była na podstawowym poziomie.

Pełne korzystanie z zaawansowanych funkcji systemu amp.cms wymaga dostępu do plików za pośrednictwem FTP, lub konsoli. Ze względów bezpieczeństwa, nie ma możliwości, aby poprzez panel administracyjny wstawić na serwer kod PHP, lub dopisać działający kod poprzez jakikolwiek formularz. Dodawanie plików zawierających skrypty może nastąpić jedynie poprzez wstawienie ich ręcznie do systemu plików amp.cms.

Do strony opartej na amp.cms można również dopisać własny moduł. Jest to co prawda dość złożony proces, ale moduł jako wtyczka do systemu, pozwoli na wprowadzenie dowolnej funkcji do Twojego serwisu, zapewniając wygodną administrację.