Dziecinnie proste tworzenie stron

Ustawienia strony

W tej części panelu możesz określić podstawowe parametry Twojego serwisu internetowego.

W zakładce "USTAWIENIA STRONY" możesz określić następujące parametry:
 

 • NAZWA STRONY: Wpisz nazwę Twojego serwisu internetowego.
   
 • STRONA GŁÓWNA: Ustal która strona ma być wyświetlona jako startowa, czyli taka, na którą wejdą użytkownicy po wpisaniu w przeglądarkę adresu Twojego serwisu internetowego.
   
 • SZABLON: Ustal domyślny szablon dla Twojego serwisu.
   
 • JAKOŚĆ ZDJĘĆ: Wpisz w to pole liczbę z zakresu 0 - 100, która określi jakość zdjęć generowanych automatycznie podczas ich wstawiania na Twoją stronę. Jakość generacji jest istotna w przypadku plików jpeg oraz png. Jeżeli pozostawisz to pole puste, zostanie w to miejsce przypisana standardowa wartość wynosząca 75.
   
 • ZAŁADUJ JQUERY: Jeżeli dodajesz na swoją stronę skrypty pisane w języku JavaScript, które wymagają użycia popularnego frameworka JQuery, możesz nakazać systemowi amp.cms ładowanie go za każdym razem do każdej strony serwisu. Nie musisz w takim przypadku ręcznie dodawać tego kodu. Zwróć uwagę, że użycie niektórych modułów wymusza dodanie biblioteki JQuery nawet, jeśli ta opcja będzie tu wyłączona. W systemie amp.cms masz dostępną najnowszą wersję tego frameworka.
   
 • META OPIS: Wpisz tu standardowy opis strony, który będzie dostępny w szablonie po użyciu znacznika #META_DESCRIPTION#.
   
 • META SŁOWA KLUCZOWE: Wpisz tu standardowe słowa kluczowe, które będą dostępne w szablonie po użyciu znacznika #META_KEYWORDS#.


Zakładka "NAWIGACJA" pozwala dodatkowo określić:
 

 • UŻYWAJ PRZYJAZNYCH LINKÓW: Włącz lub wyłącz system przyjaznych linków na Twojej stronie. Przyjazne linki polegają na zamianie standardowych adresów podstron opierających się na podawaniu liczbowych identyfikatorów stron, wyrazami lub frazami, które są zrozumiałe dla użytkownika i łatwiejsze do zapamiętania. Przyjazne linki są bardzo przydatne dla pozycjonowania strony.
   
 • ZABLOKUJ DOSTĘP DO STRON NIE UJĘTYCH W MENU: Do Twojego serwisu internetowego możesz dodać dowolną ilość podstron. Nie wszystkie jednak musisz ująć w menu strony i pokazywać swoim gościom. Jeżeli chcesz, aby dana podstrona była ukryta dla użytkowników, nie musisz jej usuwać tracąc jej treść i wszystkie dane, które wpisywałeś podczas jej dodawania. Możesz po prostu jednym kliknięciem usunąć ją z menu strony. Jednak w przypadku, gdy jakiś użytkownik zapamietał adres tej podstrony (lub zrobiła to jego przeglądarka internetowa, albo po prostu adres zapisał się w wyszukiwarkach), podstrona może nadal zostać wyświetlona pomimo jej braku w menu serwisu. Ustawiając wartość tej opcji na "tak", zablokujesz użytkownikom możliwość oglądania takich nieujętych w menu podstron.
   
 • UŻYJ CACHE: System amp.cms jest wyposażony w automatyczny cache, który polega na zapamiętywaniu wyglądu poszczególnych fragmentów serwisu, jak i całych podstron. Użycie takiej zapamiętanej treści zamiast generowania jej za każdym razem od nowa powoduje, że strona działa bardzo szybko i w minimalnym stopniu obciąża serwer. Cache jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych działań. Zalecane jest włączenie cache strony, co spowoduje ogromne zwiększenie jej szybkości i wydajności. Cache należy wyłączyć jedynie na czas wprowadzania zmian za pośrednictwem FTP (dotyczy zaawansowanych użytkowników).
   
 • DŁUGOŚĆ SESJI W MINUTACH: Ten parametr pozwala ustalić po jakim czasie nieaktywności zalogowany użytkownik zostanie automatycznie wylogowany. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo Twojego serwisu i utrudnić ataki na Twoich uzytkowników.
   
 • UŻYJ SSL: Jeżeli masz możliwość, aby Twoja strona była zabezpieczona certyfikatem SSL, możesz w tym miejscu określić sposób wykorzystania Twojego certyfikatu. Do wyboru masz następujące możliwości:
  - nie: certyfikat nie będzie używany ani wymagany
  - tylko dla zalogowanych: certyfikat pojawi się już na stronie logowania, więc dane dostępowe logującego się użytkownika będą zaszyfrowane. Cała zawartośść strony dla zalogowanego użytkownika również będzie szyfrowana.
  - zawsze: certyfikat będzie używany na wszystkich stronach