Dziecinnie proste tworzenie stron

Moduł KALENDARZ

Moduł Kalendarz umożliwia stworzenie na Twojej stronie zaawansowanego kalendarium, które poinformuje Twoich gości o nadchodzących i zapowiadanych wydarzeniach. Atrakcyjna forma prezentacji tych danych przyciągnie wzrok Twoich gości i pozwoli łatwiej dotrzeć do szukanych informacji.

Moduł może być też użyty jako zwykły kalendarz do pokazania na stronie. Niekoniecznie musi zapowiadać przy okazji jakieś wydarzenia. Sprawi wówczas, że strona będzie bardziej atrakcyjna wizualnie.

Każde wydarzenie dodane do kalendarza będzie pokazywane na osobnej stronie i będzie posiadało własny adres www. Można więc podać na dowolnej stronie link kierujący bezpośrednio do danego wydarzenia.

Moduł posiada możliwość włączenia systemu rezerwacji wydarzeń. Ta funkcjonalność pozwoli na to, aby goście mogli zapisywać się do udziału w Twoich wydarzeniach.

Aby dodać wydarzenie, kliknij w link "Dodaj wydarzenie" na górnej belce. Przejdziesz do formularza, w którym będziesz musiał wypełnić kilka pól:

 • TYTUŁ: Tytuł (nazwa) wydarzenia.
   
 • DATA: Dzień, w którym odbędzie się wydarzenie.
   
 • GODZINA: Godzina rozpoczęcia.
   
 • ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: Jeżeli włączyłeś system rezerwacji, musisz określić maksymalną liczbę gości w Twoim wydarzeniu.
   
 • CENA: Jeżeli ustaliłeś pobieranie opłat za rezerwację wydarzeń, podaj tu kwotę, jaką ma zapłacić osoba rezerwująca udział w wydarzeniu.
   
 • AKTYWNY: W tym miejscu możesz szybko zablokować pokazywanie się wydarzenia bez konieczności usuwania go.
   
 • NAZWA KLONU: Jeżeli Twój serwis używa klonów, tu możesz wybrać na którym klonie pojawi się wydarzenie. Zwróć uwagę, że w serwisie głównym pojawią się wydarzenia ze wszystkich klonów.
   
 • TREŚĆ: Opis wydarzenia.


Jeżeli włączyłeś system rezerwacji, na górnej belce zobaczysz przycisk "Rezerwacja". Pozwala on na kontrolę gości, którzy dokonali rezerwacji, a także na ewentualne usuwanie i odwoływanie ich rezerwacji.

System rezerwacji korzysta z szablonów e-mail, które wysyłane są w momencie zapisania się do udziału, a także w przypadku odwołania rezerwacji lub usunięcia wydarzenia. Edycję treści można dokonać w części "Komunikacja / Szablony e-mail".

Aby usunąć wydarzenie, przejdź do jego edycji, a następnie pod spodem naciśnij przycisk "usuń".

Moduł może pełnić jedną z 2 funkcji:

 1. Wydarzenia - zawiera listę nadchodzących wydarzeń. Pod każdym widoczny jest link, który prowadzi na stronę zawierającą dokładne informacje o danym wydarzeniu. Na liście nie ma wydarzeń, które już się odbyły.
 2. Kalendarz - zawiera kompletny kalendarz z listą dni danego miesiąca. Jest możliwość, aby przełączyć widok na inny miesiąc, lub rok. W kalendarzu oznaczony jest dzień bieżący. Zaznaczone są też dni, do których dodane są wydarzenia. W takim miejscu pojawi się link prowadzący do listy wydarzeń z danego dnia. Warunkiem działania tego mechanizmu jest utworzenie na dowolnej stronie tej instancji modułu i ustawienie jej jako funkcja Wydarzenia. W przeciwnym wypadku, link do wydarzeń nie pojawi się w kalendarzu. Istnieje więc możliwość, aby w tym module użyć tylko wersji Kalendarz. Nie należy wówczas dodawać wydarzeń, gdyż nie będzie możliwości udostępnienia ich gościom Twojego serwisu.

Konfiguracja instancji modułu zawiera kilka opcji możliwych do wyboru:

 • WŁĄCZ SYSTEM REZERWACJI: Włączenie tej opcji spowoduje, że użytkownicy Twojego serwisu będą mogli zapisywać się do udziału w wydarzeniach ogłaszanych za pomocą modułu Kalendarz
   
 • POZWÓL NA REZERWACJĘ DLA NIE ZALOGOWANYCH GOŚCI: Włączenie tej opcji spowoduje, że każdy gość odwiedzający Twoją stronę będzie mógł zapisać się do udziału w wydarzeniu. Jedynym warunkiem będzie podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie udziału.
   
 • PŁATNOŚĆ ZA REZERWACJĘ: Tu możesz wybrać usługę płatności jeżeli chcesz, aby udział w wydarzeniach był odpłatny.
   
 • ILOŚĆ WYDARZEŃ NA STRONIE: Tu możesz określić liczbę wydarzeń, które pojawią się na jednej stronie. Jeżeli liczba wydarzeń przekroczy liczbę wskazaną w tym polu, pod listą pojawi się pager, który pozwoli przejść na następną stronę z wydarzeniami.