Dziecinnie proste tworzenie stron

Moduł KOMENTARZE FACEBOOK
Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Nie wymaga chyba żadnego przedstawiania. Moduł Komentarze Facebook umożliwia Ci wstawienie na swoją stronę komentarzy z wykorzystaniem tego serwisu.

Komentarze pisane na Twojej stronie będą widoczne na profilach komentujących użytkowników. Znajomi tych użytkowników mogą zamieszczać za pośrednictwem serwisu Facebook odpowiedzi, które pojawią się również na Twojej stronie. To mechanizm, który pozwala błyskawicznie rozpropagować Twoją stronę wśród ludzi.

Moduł może pracować samodzielnie. Pozwala na wypowiedzi na stronach Twojego serwisu. Moduł ten możesz również podłączyć wewnętrznie do innego, na przykład aktualności czy galerii, a przez to dajesz prawo skomentować Twoim gościom artykuł lub zdjęcie na stronie.

Całość obsługi i moderacji komentarzy przejmuje na siebie serwis Facebook. Mechanizm Twojej strony nie bierze bezpośredniego udziału w tym procesie. Stąd też w panelu administracyjnym tego modułu nie będzie żadnych danych do edycji.

Moduł Komentarze Facebook może pracować od razu po jego umieszczeniu, bez żadnej konfiguracji. Jednak w takim przypadku, nie będziesz miał żadnej kontroli nad treściami umieszczanymi przez gości z Facebooka na Twojej stronie. Aby mieć możliwość moderacji, czyli usuwania, edycji czy blokowania komentarzy, musisz zarejestrować Twoją stronę jako aplikację na Facebooku.

Aby to zrobić, wejdź na stronę dla twórców aplikacji, pod adresem: https://developers.facebook.com/apps/  Na tej stronie kliknij przycisk "Utwórz aplikację".

Będziesz musiał podać kilka danych takich, jak nazwa aplikacji i jej adres na Facebooku. Większość z tych parametrów nie będzie miała bezpośredniego znaczenia dla Twojego serwisu, ponieważ nie będziesz wykorzystywał utworzonej właśnie aplikacji na stronach Facebooka. Nie musisz więc jej publikować. Możesz nawet zostawić włączony tryb piaskownicy "Sandbox".
Najważniejsze jest właściwe podanie adresu Twojej strony, jako parametru "Canvas URL". Tu należy wpisać wspólny adres, pod jakim umieszczone będą wszystkie komentarze. Jeżeli chcesz użyć modułu do komentowania całych stron, wpisz w to pole adres Twojego serwisu. Jeżeli moduł będzie podłączony do innego, czyli będzie służył do komentowania aktualności czy zdjęć, wpisz tu adres podstrony, na której znajduje się zainstalowany moduł. Generalnie zasada jest tu taka, że komentarze mogą pojawić się na podstronach, czyli "głębiej", niż wynika to z adresu wpisanego jako "Canvas URL", natomiast nie powinny wystąpić na stronie o adresie, który będzie nadrzędny względem wpisanego w to pole.
Pamiętaj, że adres "Canvas URL" musi zaczynać się od "https://", a kończyć się znakiem "/".Po utworzeniu aplikacji, znajdź jej numer. Będzie to parametr oznaczony jako Identyfikator aplikacji (App ID). Wpisz go w konfiguracji instancji modułu.

Teraz po wejściu na Twoją stronę (w miejscu, w którym znajdują się komentarze, nie w panelu administracyjnym), w okienku komentarzy pojawią się dodatkowe linki. Między innymi zobaczysz napis "Widok moderatora". Dzięki temu uzyskasz możliwość moderacji komentarzy.Konfiguracja instancji modułu zawiera kilka opcji możliwych do wyboru:

  • IDENTYFIKATOR APLIKACJI (APP ID): Tu wpisz identyfikator aplikacji utworzonej na Facebooku w celu moderacji komentarzy. Opis przygotowania aplikacji znajdziesz powyżej
     
  • LICZBA KOMENTARZY NA STRONIE: Ilość komentarzy, która będzie standardowo widoczna na stronie. Jeżeli komentarzy będzie więcej, poniżej pojawi się przycisk "Pokaż wszystkie komentarze"
     
  • SZEROKOŚĆ POLA Z KOMENTARZAMI: Szerokość wyrażona w pixelach